5/08/2016

NOWY TREND - HIT CZY KIT?

Źródło: hollywoodlife.com
Aktualnie w świecie makijażu panuje dość duża dowolność, ale największym hitem jest mocny look : starannie podkreślone, niemal idealne brwi, mocne konturowanie, strobing czy wyraziste usta. Makijażem jesteśmy w stanie całkowicie zmienić rysy twarzy i przemienić się w lalkę z długimi, sztucznymi rzęsami. Dzisiaj post na temat nowej tendencji, na którą warto zwrócić uwagę.

Jeszcze do niedawna rozświetlony łuk brwiowy kojarzył nam się z dawnymi latami, przaśnymi studniówkami czy po prostu... z tandetą. Doskonale pamiętam ten czas, kiedy kolorówka była bardzo uboga i najmodniejsze było po prostu "mieć coś" kolorowego i błyszczącego na twarzy. W makijażach internetowych zawsze kluczowym elementem było rozjaśnienie i zmatowienie łuku brwiowego. Paletki do stylizacji brwi zazwyczaj mają w zestawie kremowe korektory i matowe cienie. Teraz idziemy na całość! Delikatny blask już nie wystarcza - rozświetlacz gości już niemal wszędzie i często zauważam, że makijażyści nie tylko podkreślają szczyty kości policzkowej, ale przeciągają linię na całą długość policzka. Najnowsza propozycja od Nikkietutorials wygląda właśnie tak :

Źródło : https://www.instagram.com/nikkietutorials/
Nie jest to delikatne rozświetlenie :) Przyznam, że na początku zwróciłam uwagę na makijaż Rihanny w najnowszym teledysku Needed me i po małych poszukiwaniach stwierdzam, że pojawia się coraz więcej takich propozycji. Wiadomo, że Rihanna jest ikoną stylu i bardzo często wyznacza nowe trendy. Wrzucam kadr z teledysku :


Ciekawa jestem, czy przyjmie się w blogosferze. Od kiczu do stylu ? U mnie bardzo ciężko będzie zrezygnować z matu. Bardzo lubię mocniejsze, staranne makijaże, a przy świetlistym łuku brwiowym mam wrażenie, że zbyt wiele "dzieje się" na powiece. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Hit czy kit?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz