12/08/2016

Dry Skin Brushing - dlaczego warto?


Prawdopodobnie jeszcze wiele osób nie pamięta bądź nie słyszało o szczotkowaniu na sucho. Przyznam, że sama kiedyś  znalazłam na ten temat informacje w internecie i bardzo długo zbierałam się do zakupu własnej drewnianej szczotki. Wcześniej też nie wiedziałam do czego konkretnie one służą i podejrzewałam, że to kolejny zbędny gadżet łazienkowy. Dzisiaj opowiem krótko o Dry Skin Brushing i postaram się wyjaśnić dlaczego to takie fantastyczne!

Czego potrzebujemy?

Na rynku znajdziemy wiele szczotek w różnych rozmiarach. To już zależy od nas, czy wygodniej będzie nam używać okrągłej czy owalnej, z rączką lub bez. Najlepsza będzie ta wykonana z naturalnych materiałów. Moja pochodzi z Rossmanna (For Your Beauty), kosztowała ok. 10 zł.

Jak to działa?

  • Peelinguje skórę - oczyszcza pory i pozwala jej oddychać, przy regularnym używaniu skóra ma zdecydowanie lepszą kondycję, jest gładka i aksamitna w dotyku. Idealnie złuszcza martwy naskórek, działa lepiej niż klasyczny peeling
  • Stymuluje układ limfatyczny - poprzez stymulację pomaga mu działać efektywniej przez co lepiej pozbywa się toksyn, dlatego też wzmacnia ogólną odporność
  • Poprawia krążenie krwi i może pomóc w walce z cellulitem
  • Redukuje stres, relaksuje ale i pobudza dodając energii


Jak to robić?

Najlepiej robić to raz lub dwa razy dziennie. Ważne, żeby wykonywać ruchy w kierunku serca (w ten sposób dobrze wpływa na uk. limfatyczny i krążenie), szczotkować można całe ciało za wyjątkiem wrażliwych miejsc.

Wbrew pozorom uczucie jest dość intensywne :D Dla mnie jest świetnym sposobem na poranny zastrzyk energii. No i drapanie po plecach jest bardzo przyjemne. Jednak to, za co uwielbiam szczotkowanie najbardziej... to fakt, że niesamowicie pomaga w zwalczaniu wrastających włosków i krostek na nogach. Dlatego zazwyczaj przed goleniem dokładnie szczotkuję uda i łydki. Dodam, że najchętniej używam szczotki w okresie jesienno-zimowym, wtedy od razu mi cieplej :) To takie małe domowe spa. Nawet dla tak leniwej osoby jak ja !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz